Adventní koncerty Ensemble Versus

Neděle 19. prosince v 18:15 v kostele Zvěstování Panny Marie v Tuřanech

Na koncertě zazní renesanční adventní skladby Heinricha Isaaca, Pierra de Manchicourt, Jeana Moutona, Francisca Guerrera a dalších v podání Ensemble Versus.

Druhou polovinu programu pak obstará sbor Ženáči z Bošovic, v jejichž podání zazní adventní zpěvy ze sbírky Moravské lidové písně Františka Sušila.

Vstupné je dobrovolné.

Facebookovou událost najdete zde

——————————————–

Středa 22. prosince v 18:00 v Augustiniánském opatství v Brně

V programu pro augustiniánské opatství se setkají skladby 16. století (Jean Mouton, Pierre de Manchicourt, Francisco Guerrero, Annibale Orgas), kde důležitá role náleží i historickým nástrojům (cinky, trombón, dulcián, harfa), a výjimečná duchovní díla 20. a 21. století. Ta zahrnují moteta velikánů francouzské hudby Maurice Duruflé a Francise Poulenca, současného skotského skladatele Jamese MacMillana (jeho Ave Maris stella uvedeme v české premiéře) i nové zhudebnění klíčové části z Vyznání svatého Augustina, které na objednávku sboru napsal brněnský skladatel Ondřej Kyas.
Sbor doprovodí: Anežka Mišoňová (dulcián a harfa), Barbora Mišoňová (cink), Radovan Vašina (cink), Pavel Novotný (trombón)

Úvodní slovo o Elišce Rejčce pronese Miriam Kolářová, ředitelka Muzea starobrněnského opatství.

V 17:30 možnost prohlídky klášterní knihovny.

Vstupenky je možné zakoupit zde.

Facebookovou událost najdete zde.

Koncerty proběhnou za všech aktuálně platných podmínek a opatření proti šíření koronaviru COVID-19.

Přejeme vám klidné adventní dny a těšíme se na vás!