Bez názvu

Views Navigation

Navigace pro zobrazení Akce

Dnes

Tři tváře japonské komedie

Klub Leitnerova Leitnerova 2, Brno, Česká republika

ENSEMBLE OPERA DIVERSA — DIVADLO KJÓGEN — DIVADLO LÍŠEŇ Kjógen v podání Ensemble Opera Diversa, Divadla Kjógen a Divadla Líšeň. Společný večer tří brněnských nezávislých divadel k poctě Huberta Krejčího - českého dramatika, divadelního režiséra, herce, mima a překladatele, jehož nedožité osmdesátiny si letos připomínáme. Program večera : Ensemble Opera Diversa – Loupežnická nevěsta, Zpívající básník…

Diversa Quartet: 1914–1939

Křišťálový sál Staré radnice Radnická 8, Brno

DEBUSSY — POULENC — ORNSTEIN — BURIAN — IŠTVAN — VAUGHAN WILLIAMS  Komorní večer připomínající (půl)kulatá výročí začátků světových válek v nejrůznějších rovinách v podání Diversa Quartet a sólistů Patrika Červáka a Martina Pavlíka.

Letniční koncert Ensemble Versus

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně Mendelovo náměstí 1b, Brno

Nový program komorního sboru Ensemble Versus odkazuje na Hod Boží Svatodušní. Společně s dalšími sborovými díly 20. a 21. století zazní v premiéře tři nové skladby, vzniklé na objednávku souboru. Vokální kompozice zazní v kontrastu s varhanními improvizacemi skladatele a varhaníka Františka Fialy. Diriguje Patrik Buchta. FIALA — BROTHÁNKOVÁ — OPÁLKOVÁ — KUKAL — EBEN

Hudební inventura

Dvorana Rektorátu VUT Antonínská 1, Brno, Česká republika

ORSON ŠTĚDROŇ — HOŘÍNKA — BARTOŇ — HAVELKADalší večer ze zavedené koncertní řady – tentokrát v komorním prostředí – s Anetou Bendovou Podrackou, Terezou Plešákovou, OK Percussion Duem a Diversa Quartet se světovou premiérou Miloše Orsona Štědroně a výjimečnými Parénéze Svatopluka Havelky.

Tvář vody

Atrium Moravské zemské knihovny Kounicova 65a, Brno, Česká republika

ADÈS — KONVIČKA — TAKEMITSU — AHOTematický koncert pod širým nebem za řízení Gabriely Tardonové se světovou premiérou Martina Konvičky a sólistkou Dominikou Kvardovou.