Městská strašidla na festivalu Opera 2022

V neděli 16. ledna byl zahájen 15. ročník festivalu hudebního divadla Opera 2022.  Ensemble Opera Diversa je od roku 2007 jeho pravidelným účastníkem, v roce 2017 získal soubor prestižní cenu ředitelky festivalu za inscenaci Čaroděj a jeho sluha autorů Ondřeje Kyase a Pavla Drábka. Pro letošní ročník festivalu Opera 2022 přiveze Ensemble Opera Diversa bonbónek nejen pro děti – cyklus dětských minioper Městská strašidla, který proběhne v sobotu 19. února od 15:00 v Divadle D21 v Praze .

V libretech Martina Kyšperského se setkáváme se strašidly, která žijí v dopravních prostředcích (Tramvajový upír), v městské zeleni (Lebka v parku), nebo v nákupních centrech (Časožrout v obchoďáku). Autory hudebního zpracování jsou skladatelé Marek Doubrava (Tramvajový upír), Zdeněk Král (Časožrout v obchoďáku) a Ondřej Kyas (Lebka v parku). V režii Lukáše Kopeckého zpívá Jana Vondrů, Alžběta Symerská, Aleš Janiga a Pavel Slivka, instrumentální soubor hraje ve složení Jan Bělohlávek, David Křivský, Natálie Ardaševová a Žaneta Vítová.

Co o letošní účasti na festivalu říká vedoucí operní diversní sekce, scénografka a výtvarnice Sylva Marková?

“Když mě ředitelka festivalu Lenka Šaldová oslovila, jestli a se kterou naší inscenací chceme přijet, ani chvíli jsem neváhala – Městská strašidla byla jasná volba. Operní tvorba pro děti není úplně běžný žánr, a já jsem nesmírně hrdá, že se nám právě tento tvar podařilo přivést k životu. O radost a nadšení, které jsou s každým jeho uvedením přítomné v hledišti i na jevišti, se rádi rozdělíme i s festivalovým publikem. Velmi si vážím možnosti představit náš soubor na takto prestižním festivalu.” 

Vypadá to, že se na diversní výjezd celý soubor těší. Těšíte se na něj i vy? Vše o festivalových představeních a nejen o nich se dočtete na webu www.festival-opera.cz.