Odložená repríza Městských strašidel

Vzpomínáte? Před pár měsíci jsme byli nuceni (z důvodu nemoci) odložit plánovanou brněnskou reprízu dětských minioper Městská strašidla. Máme pro Vás dobrou zprávu: kvapem se blíží odložený termín této reprízy. Těšit se na Vás budeme v sobotu 7. května 2022 od 15:00 v Co.Labsu (Kounicova 20) v Brně. 

V humoristicky laděných libretech Martina Kyšperského se setkáváme se strašidly, která žijí v dopravních prostředcích (Tramvajový upír), v městské zeleni (Lebka v parku), nebo v nákupních centrech (Časožrout v obchoďáku), ale my si jich až na děti vůbec nevšímáme. Právě ony se stávají hrdiny tajemných setkání s bytostmi, které někdy budí hrůzu, jindy smích, ale vždy přinutí člověka k tomu, aby se zamyslel nad světem, ve kterém nežije sám. Kdo o existenci městských strašidel nepochybuje, je ve výhodě – v jejich společnosti se pobaví, zažije malá dobrodružství a získá velmi cenné zkušenosti.

Autory hudebního zpracování jsou skladatelé Marek Doubrava (Tramvajový upír), Zdeněk Král (Časožrout v obchoďáku) a Ondřej Kyas (Lebka v parku). V režii Lukáše Kopeckého zpívá Jana Vondrů, Alžběta Symerská, Aleš Janiga a Pavel Slivka, instrumentální soubor hraje ve složení Jan Bělohlávek, David Křivský, Natálie Ardaševová a Žaneta Vítová.

Představení je vhodné pro děti od 5 let, hraje se 50 minut bez přestávky a je prokládané hravou komunikací a interakcí s malými diváky. Těšíme se na Vás!