Slavnostní předání Libušky Ensemblu Opera Diversa!

Máme nesmírnou radost! V rámci 15. ročníku Festivalu hudebního divadla OPERA 2022 jsme získali jako soubor cenu Výboru Jednoty hudebního divadla (tzv. Libušku) za významný počin v oblasti hudebního divadla. 

“Od roku 2007 při příležitosti festivalu Výbor Jednoty hudebního divadla oceňuje osobnosti / instituce, které jakýmkoli způsobem významně přispěly domácímu opernímu divadlu.

Výbor Jednoty hudebního divadla ve složení Lubomír Havlák, Helena Havlíková, Josef Herman, Radmila Hrdinová, Olga Janáčková, Rudolf Leška, Regina Szymiková a Lenka Šaldová udělil cenu Ensemble Opera Diversa.

Výbor Jednoty hudebního divadla oceňuje jednak výraznou stopu, kterou Ensemble Opera Diversa již v českém operním prostředí vytvořil, především ale též restart, který se mu nyní daří pod vedením scénografky Sylvy Markové.”

Slavnostní předání ceny proběhlo v pondělí 11. dubna 2022 v brněnském Klubu Leitnerova před představením Manželské miniopery. Za Výbor Jednoty hudebního divadla, který byl téměř celý přítomen, Libušku souboru předali jeho členové Lenka Šaldová a Josef Herman. Děkujeme za tak významné ocenění – velmi si ho vážíme, zároveň je pro nás závazkem a motivací do další práce, která nás všechny tolik baví!

Krásnou atmosféru večera nejlépe vystihují fotografie Terezie Fojtové.