Manželské miniopery na Leitnerce

Máme velkou radost, že vás můžeme pozvat na reprízu operního cyklu Ondřeje Kyase a Pavla Drábka Manželské miniopery, který proběhne v pondělí 11. dubna od 19:30 v klubu Leitnerka v Brně (Leitnerova 2). Představení bude realizováno v rámci společného večera Opery Diversy a Divadla kjógen.

Pod názvem cyklu Manželské miniopery v režii Kateřiny Křivánkové se skrývají čtyři krátké miniopery – čtyři příběhy. Jmenují se Loupežnická nevěsta, Zpívající ženich, Muž a žena v loďce a Listonoš (celým názvem Listonoš, Mortierové a krytí plemenné kočky). Libreta minioper Loupežnická nevěsta a Zpívající ženich vycházejí z japonských frašek kjógen, libreto Muže a ženy v loďce vychází z příběhu japonského umění rakugo. Podle autora však nejsou libreta „žádná exotika“ – jakkoli jsou původem z Japonska, na samotných příbězích nic japonského není a jsou zasazené do českých končin, miniopera Listonoš do Francie.

Divadlo kjógen zahraje dvě japonské „rodinné“ frašky: Susugigawa – Velké prádlo, což je v současnosti jedna z nejpopulárnějších her žánru kjógen a Inabadó – Chrám Inaba.

V brněnském klubu Leitnerka bude Ensemble Opera Diversa hrát vůbec poprvé, buďte u toho s námi!

Představení se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a městské části Brno-střed.